Tri body Handzuša s Hossom pri výhre v Edmontone

25.04.2013 Celý región

New York (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa predstavili v noci na štvrtok v zámorskej NHL.
V zápase Edmonton - Chicago (1:4) sa bodovo presadila dvojica útočníkov "jastrabov".
Michal Handzuš, ktorý sa vrátil do zostavy si pripísal dve asistencie, Marián Hossa jednu. Michala Handzuša vyhlásili za druhú hviezdu súboja, keď odohral 14:04 minút a mal až tri plusové body. Jednu plusku mal aj Marián Hossa, na súperovho brankára vyslal jednu strelu a na ľade strávil 17:07.
Tampa Bay zvíťazila doma nad Torontom 5:2, jej útočník Richard Pánik okrem jednej strely počas svojho vyše 14-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára jednou strelou a mal dve mínusky.
Detroit zvládol doma dôležitý súboj s Los Angeles a po výhre 3:1 sa už posunul na 8. miesto v Západnej konferencii. Mimo play off z neho zatiaľ odsunul Columbus, pred ktorým má k dobru jeden bod, pričom obaja majú pred sebou zhodne ešte dva zápasy.

Edmonton - Chicago 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Jakupov (Fistric, Horcoff) - 4. Toews (Saad, MARIÁN HOSSA), 9. P. Kane (HANDZUŠ, Rozsíval), 45. Oduya (P. Kane, HANDZUŠ), 59. Sharp (P. Kane, HANDZUŠ)

Phoenix - San Jose 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 12 Stone (R. Vrbata, Doan), 18. Yandle (Ekman-Larsson, Doan) - 24. Burns

Tampa Bay - Toronto 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Góly: 26. Stamkos (N. Thompson, Carle), 36. St. Louis (N. Thompson), 44. Gudas (Purcell, Stamkos), 54. St. Louis (Aulie, Tyrell), 58. St. Louis (Lecavalier) - 18. P. Kessel (Bozak), 40. MacArthur (Franson)

Detroit - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 31. Daciuk (J. Ericssson, Zetterberg), 46. Tootoo (Eaves, B. Smith), 54. Franzén (Zetterberg, Daciuk) - 26. Clifford (T. Lewis, Stoll)